Jesteś tutaj:

Sposób na sprawność

czwartek, 28-06-2018 (16:47:51)


dr Wojciech Kopaczyński Od  lat współpracuje z klubami sportowymi i z wieloma sportowcami indywidualnie, przygotowując ich do startów i lecząc z kontuzji.

 

Jako fizjoterapeuta pomaga ludziom w rehabilitacji we Wrocławiu. Powrót do sprawności - to między innymi przywracanie aktywności fizycznej. Współczesna rehabilitacja to działanie bardziej kompleksowe, które zmierza do likwidacji wszystkich deficytów pacjenta, także tych z obszaru psychiki i życia społecznego.

Obecnie sprawność jest rozumiana znacznie szerzej, niż tylko zdolność do poruszania się.

Pacjent powinien wrócić do pełni sił fizycznych, umysłowych, a także aktywności życiowej takiej lub zbliżonej do tego sprzed wypadku, urazu, choroby czy spowodowanej innymi przyczynami utraty sprawności.

 

Prawie każda osoba, którą zaboli coś w plecach pomyśli, że potrzebuje wizyty u masażysty. Masaż we Wrocławiu obecny jest w prawie każdym gabinecie fizjoterapii. Dawniej domena terapii naturalnych i medycyny Wschodu, współcześnie awansował do roli jednej z podstawowych technik fizjoterapii.

Bo masaż to bezpośredni kontakt masażysty z ciałem pacjenta, na którym dokonywane są – w zależności od diagnozy – różnego typu manipulacje, od delikatnego gładzenia po brutalne zmiany ustawienia kręgosłupa.

 

Terapia manualna we Wrocławiu to dział medycyny interwencyjnej, najbardziej pokrewny ortopedii. Leczenie nie opiera się tu na lekach, a na zabiegach - manipulacjach, mobilizacjach i innych bodźcach. Terapia manualna w tym znaczeniu stanowi odpowiednik chirurgii. Fizjoterapeuci ingerują w organizm, „operując” na tkankach miękkich i otoczeniu narządów wewnętrznych. Jedyna różnica, że są to operacje bezkrwawe a po interwencji terapeuty wszystkie narządy pacjenta pozostają na – mniej więcej – swoim miejscu.

Artykuł partnera

 

Ostatnio dodane